Başkandan

Geçmişte kadınlarımızın eğitimi, sahip olduğu haklar sürekli gündemden uzak olmuş ve ihmal edilmiştir. Kadınlarımız günlük hayatın akışı içerisinde horlanmış, kenara itilmiş ve özgüvenden yoksun halde, ilgiden mahrum bırakılmıştır.

Ancak son yıllarda bu olumsuz tablonun değişmeye başladığını, kadınlarımızın her geçen gün daha donanımlı, özgüveni daha yüksek bir şekilde toplumsal hayatın içerisinde yer aldığını büyük bir mutlulukla görüyoruz. Kadının sosyal konumunun giderek güçlenmesi, içtimai hayatımızın daha düzeyli olmasını, sosyal yaşamın karşılıklı nezaket ve anlayışa dayalı bir yapıya kavuşmasını sağlıyor.

Çorumlu hanım kardeşlerimizin daha fazla sosyal olmasını, edilgenlikten çıkarak etkin bir konuma gelmelerini sağlamak amacıyla Çorum Belediyemiz bünyesinde Kadın Kültür ve Sanat Merkezini kurduk.

Kent hayatımızda kadınlarımız etkin oldukça şehrimizde barış dili, nezaket dili daha da güçlenecek, birbirimizi daha iyi anlamamızın önü açılacak. Haklarını bilen, yeteneklerinin farkında olan, sürekli kendini geliştiren, ferdi ve ailevi sorunları karşısında ezilmeden çözümler üretebilen bir kadın profili, hepimiz için iyi bir örnektir.
Kadın Kültür ve Sanat Merkezimiz’ de sürdürdüğümüz faaliyetlerle kadınlarımızı bu noktaya taşımanın gayreti içerisindeyiz. Bu çerçevede üzerimize düşen önemli bir sosyal sorumluluğu da yerine getirmiş olmanın sevincini yaşıyoruz.
Merkezimiz faaliyete başladıktan sonra birçok kurs, seminer ve eğitim faaliyetlerine imza attı. Yüzlerce hanım kardeşimiz açtığımız bu kurslarda hem yeteneklerini geliştirdi hem de birçok ürün ortaya koydular.

Belediyemizin hanım kardeşlerimiz için oluşturmuş olduğu bu imkân özel anlamda kadınlarımız genel anlamda ise Çorum insanımız için yapılmış önemli bir sosyal yatırımdır.
Çorum Belediyesi Kadın Kültür ve Sanat Merkezimiz Çorumlu Hanım Kardeşlerimiz için bundan sonra da aynı tempoda aynı kararlılıkla çalışmalarını sürdürecektir.

Zeki GÜL
Belediye Başkanı